Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

 • Na misie sa vyzbieralo 1549€. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.

 • Duchovný dar - odpustky možno získať len pre zosnulých počas celého novembra. Svätá Penitenciaria k tomu vydala špeciálny dekrét. Základné podmienky však zostávajú nezmenené: Byť v stave milosti posväcujúcej a neprechovávať v srdci ani najmenšiu pripútanosť k hriechu, hoci malému a potom :

   • prijať v tomto dni Eucharistiu

   • v zbožnosti navštíviť cintorín

   • pomodliť sa na úmysel Sv. Otca

 • V stredu 03.11.2021 bude predkrstná katechéza pre rodičov, ktorý v blízkej budúcnosti plánujú krst dieťaťa. Začiatok katechézy je o 17:00 na farskom úrade. Mládež v ten deň pozývame na sv. omšu o 19.00 hod.

 • V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme denne pol hodinu pred sv. omšou i počas sv. omší.

 • V sobotu vás pozývame na fatimskú pobožnosť. Začiatok je o 7: 30 hod. Potom bude svätá omša.

 • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

 • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Dostali sme sa do zóny ostražitosti /oranžovej/. V týždni môžu prichádzať všetci /max. 100 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. V nedeľu sme nútení pozvať na sv. omšu o 7.30 hod. len veriacich plne zaočkovaných – vtedy netreba robiť zoznam prítomných a na ostatné sv. omše pozývame všetkých bez rozdielu s obmedzením kapacity a s lístočkom.

 • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer o 18:00

 • Všimnite si na výveske POZVÁNKU do formácie „Budúcich vincentských laických misionárov“ Prihlášky posielajte na adresu E-mailom do 30.11.2021.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Lectio divina


V stredu 3. novembra 2021 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: On udiera, ale aj obväzuje (Jób 5,18), Utrpenie v perspektíve výchovy (Jób 36,1-15).

TUMBA


Chceš zažiť dobrodružstvo, zabaviť sa a pritom urobiť aj veľa dobra! Tak TUMBA je práve pre teba! Prihlás sa, súťaž so svojím tímom a vyhraj nezabudnuteľné ceny! Prihlasovanie trvá do 11.11.2021. TUMBA bude prebiehať v dňoch 15.-21.11. v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Tak neváhaj, vstaň a buď svedkom spolu s nami! Viac informácií na www.mladezba.sk

Sviečka za nenarodené deti


Fórum života opäť po roku organizuje Sviečku za nenarodené deti s mottom: Rozsvieťme Slovensko! Preto vás pozýva v čase okolo 2. novembra na zapáleniu sviečky za nenarodené deti v oknách domov, na cintorínoch alebo pri pamätníkoch nenarodeným deťom a k modlitbe. Sviečku si môžete zakúpiť pred kostolom (v zadnej časti kostola), cena malej plastovej je 1 euro a sklenenej voňavej je 5 eur. Aj tento krát je možné sviečku zapáliť aj online na stránke www.sviecka.forumzivota.sk. Kúpou sviečky podporíte činnosť a projekty Fóra života. Viac informácií nájdete na spomínanej stránke www.sviecka.forumzivota.sk

Fórum života vyslovuje úprimné Pán Boh zaplať všetkým podporovateľom, vďaka vám budeme môcť naďalej spájať tých, ktorí chcú, s tými, čo vedia, pre tých, ktorí to potrebujú.

Rozpis online sv. omší tu.