Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Pamätajme, že duchovný dar - odpustky pre zosnulých možno získať podľa dekrétu Apoštolskej penitenciárie počas celého mesiaca november, ak splníme určené podmienky.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Od pondelka sa dostávame do zóny prvého stupňa ohrozenia /červenej/. V týždni môžu prichádzať všetci /max. 50 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. V nedeľu sme nútení pozvať na sv. omše o 7.30, 9.30 a o 11.00 hod. len veriacich plne zaočkovaných – vtedy môže byť kostol plný, no aj oni musia vyplniť lístok a na večernú sv. omšu pozývame všetkých bez rozdielu s obmedzením kapacity /max. 50 veriacich/ a s lístočkom.

  • Pre zhoršenú pandemickú situáciu pán arcibiskup Stanislav Zvolenský udeľuje od 11. novembra do odvolania dišpenz od účasti na bohoslužbách

  • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer.

  • Dnes je 5. Svetový Deň Chudobných. Tento deň ustanovil pápež František apoštolským listom Misericordia et misera v roku 2016. Celé kresťanské spoločenstvo pozval podať pomocnú ruku chudobným, slabým a tým, ktorých dôstojnosť je pošliapaná.. Preto pri tejto príležitosti organizujeme zbierku zimného oblečenia pre ľudí bez domova. Zbierka prebieha ešte do zajtra 15.11.2021. Čisté oblečenie v taške alebo vo vreci môžete priniesť do katechetickej miestnosti. Žiadané sú najmä nohavice, spodné prádlo, topánky, bundy, mikiny, čiapky a šály. Vyzbierané oblečenie odovzdáme centru DePaul. Každý z nás tak môže svojou troškou prispieť k zmierneniu dopadov chudoby vo svete. Vopred srdečná vďaka za vašu štedrosť.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Košické Hanusove dni


Cez víkend 27. - 28. novembra 2021 sa v Košiciach uskutoční mestský kultúrno-akademický festival Košické Hanusove dni, ktorý bude streamovaný aj ONLINE pre divákov z celého Slovenska. Viac informácii nájdete na khd.sk.

Modlitbová reťaz za život a rodinu


Dňa 20. novembra 2021 sa opät uskutoční podujatie s názvom Modlitbová reťaz za život a rodinu.

TUMBA


Chceš zažiť dobrodružstvo, zabaviť sa a pritom urobiť aj veľa dobra! Tak TUMBA je práve pre teba! Prihlás sa, súťaž so svojím tímom a vyhraj nezabudnuteľné ceny! Prihlasovanie trvá do 11.11.2021. TUMBA bude prebiehať v dňoch 15.-21.11. v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Tak neváhaj, vstaň a buď svedkom spolu s nami! Viac informácií na www.mladezba.sk

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU I.


Duchovná obnova sa uskutoční 10.-12. decembra 2021 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú sami. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Rodinkova. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi. Obnova sa uskutoční v režime OTP.

Rozpis online sv. omší tu.