Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • V rámci svätomartínskej zbierky sme pre Moravu vyzbierali 754,00 €. Túto zbierku môžeme ešte podporiť individuálne na vytvorený účet. Pán Boh odplať za Vaše milodary!

  • Pamätajme, že duchovný dar - odpustky pre zosnulých možno získať podľa dekrétu Apoštolskej penitenciárie počas celého mesiaca november, ak splníme určené podmienky.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Sme v zóne 1.stupňa ohrozenia /červená/. No od pondelka sa pre nás menia podmienky účasti na bohoslužbách: Sväté omše budeme sláviť v režime OP (očkovaní a tí, ktorí ochorenie prekonali) /max. 200 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. Nezaočkovaní sa v rámci individuálnej pastorácie môžu dohodnúť vo farskej kancelárii na spoveď a sväté prijímanie.

  • Pre zhoršenú pandemickú situáciu pán arcibiskup Stanislav Zvolenský udeľuje od 11. novembra do odvolania dišpenz od účasti na bohoslužbách

  • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer.

  • Na budúcu nedeľu bude jesenná zbierka na charitu.

  • Na budúcu nedeľu sa začína Adventné obdobie a s ním spojené aj rorátne sv. omše. Nezabudnime si pripraviť lampášiky.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Košické Hanusove dni


Cez víkend 27. - 28. novembra 2021 sa v Košiciach uskutoční mestský kultúrno-akademický festival Košické Hanusove dni, ktorý bude streamovaný aj ONLINE pre divákov z celého Slovenska. Viac informácii nájdete na khd.sk.

Rozpis online sv. omší tu.