Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Dnes máme zbierku na pomoc pre núdznych na Kube. Naši biskupi vás prosia o štedrosť v duchu povzbudení, ktoré sme počuli počas návštevy Svätého Otca. Už vopred vám vyslovujeme úprimné "Pán Boh odmeň!" a ďakujeme

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Keďže sa od pondelka dostávame do zóny ostražitosti /oranžovej/. V týždni môžu prichádzať všetci /max. 100 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. V nedeľu sme nútení pozvať na sv. omšu o 7.30 hod. len veriacich plne zaočkovaných – vtedy netreba robiť zoznam prítomných a na ostatné sv. omše pozývame všetkých bez rozdielu s obmedzením kapacity a s lístočkom.

  • V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Na spoveď pozývame ako vždy pol hodinu pred sv. omšami, ako aj počas sv. omší.

  • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer.

  • Pracujúcu mládež pozývame na stretnutie v stredu po večernej sv. omši v katechetickej miestnosti tohto kostola.

  • Vo štvrtok bude o 10:00 hod. sv. omša pre mamičky.

  • Vo štvrtok o 19.30 hod. pozývame odvážnych mladých otcov, ktorí sa neboja viac vyžadovať od seba a naplno žiť pre svoju rodinu, do spoločenstva Modlitby otcov.

  • V piatok začína mariánsky mesiac október. Modlitbu posvätného ruženca začneme každý deň o 18:00 hod, potom bude nasledovať sv. omša. V nedeľu začneme od 18.30 hod.

  • V sobotu vás pozývame na Fatimskú pobožnosť, ktorá sa začína o 7:30 a potom nasleduje sv. omša.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Pozvánka dominikánov


Dominikáni z farnosti Bratislava - Kalvária v rámci slávenia jubilea 800 rokov od smrti sv. Dominika (1221-2021) DIES NATALIS, Vás pozývajú na putovanie relikvie sv. Dominika na Slovensku spolu s kópiou obrazu Mascarella. Vo farskom kostole Panny Márie Snežnej privítame relikviu v dňoch od 27.9 do 28.9. Hlavným celebrantom svätej omše v pondelok 27.9. o 18:00 h bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, v utorok 28.9. o 18:00 h provinciál františkanov P. František Xaverský Olbert, OFM.

Prihlasovanie na formačno-akademické programy SLH


Spoločenstvo Ladislava Hanusa otvára aj tento akademický rok formačno-akademické programy pre mladých ľudí vo veku 18 - 30 rokov. Účastníkov 33. bratislavského programu čaká intenzívny rok zameraný na intelektuálny a duchovný rast. Prihlasovenie prebieha do 30.septembra. V ponuke je aj Online program. Viac info na stránke slh.sk

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Rozpis online sv. omší tu.