Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Budúcou nedeľou Krstu Pána Ježiša sa končí vianočné liturgické obdobie a začína sa tzv. obdobie cez rok

  • Na stredu 5. 1. 2022 plánujeme stretnutie s rodičmi, ktorí sa chystajú v blízkej budúcnosti pokrstiť svoje malé dieťatko. Stretnutie bude o 17,00 hodine na farskom úrade.

  • Vo štvrtok na TRI KRÁLE sú sv. omše ako v nedeľu. Účasť na sv. omši je záväzná. Pri sv. omšiach požehnám tzv. trojkráľovú vodu a kriedu. Sv. omša v stredu večer - je slávená už ako vigília sviatku Zjavenia Pána.

  • V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme denne pol hodinu pred sv. omšami

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR.

  • Z nariadenia vlády sa od 10.12.2021 môžu opäť verejne slúžiť sv. omše. Na sv. omše však môžu prichádzať tí, ktorí sú zaočkovaní, a tí ktorí prekonali koronavírus. Maximálny počet osôb v našom prípade je 50 osôb.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Lectio Divina


V stredu 5. januára 2022 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Azda mám len dobré brať od Pána? (Jób 2,10) - Utrpenie v perspektíve skúšky (Jób 2,1-13).

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk