Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR.

  • V stredu 01.09.2021 pozývame rodičov, ktorí by v najbližšom čase chceli dať pokrstiť svoje dieťa na predkrstnú katechézu. Začiatok je o 17:00 hod na farskom úrade.

  • Od 2. septembra 202 budú večerné sväte omše okrem stredy a nedele o 18:00 hod.

  • Vo štvrtok 02.09.2021 bude o 8:30 sv. omša a slávnostné Veni Sancte s Cirkevnou školou sv.Františka a potom o10:00 hod. sv. omša pre mamičky. U nás zahájime nový školský rok vzývaním Ducha Svätého na budúcu nedeľu 05.09.2021

  • V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme pol hodinu pred sv. omšou, ako aj počas sv. omše.

  • V sobotu vás pozývame na Fatimskú pobožnosť, ktorá sa začína o 7:30 a potom nasleduje sv. omša.

  • V sobotu 04.09.2021 vás pozývame na stretnutie, ktorého témou je Mystický život v Duchu Svätom. Ak túžiš hlbšie pochopiť, čo Pán koná a ako On sám žije v Tvojom srdci, tak príď. Vedie to Kateřina Klasová.

  • Nezabúdajme na duchovnú prípravu návštevy Svätého Otca Františka. Modlime sa za neho a čítajme si jeho dokumenty. Informácie o návšteve Svätého Otca si nájdete na www.navstevapapeza.sk

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Lectio divina


Opäť sa v tomto školskom roku budú konať modlitbové stretnutia spôsobom Lectio divina v Katedrále sv. Martina v Bratislave každú prvú stredu v mesiaci o 20.00 hod., ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Téma tohto ročníka má názov „Sväté písmo pred otázkou utrpenia a bolesti". Najbližšie stretnutie, ktoré sa bude konať v stredu 1. septembra, má názov „S námahou sa zo zeme budeš živiť (Gn 3,17) - Utrpenie v perspektíve viny (Gn 3,7-24)".

Zbierka - Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk na plagáte (odkaz na stiahnutie).

Pozvanie stať sa dobrovoľníkom pri septembrovej návšteve Svätého Otca


Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do služby dobrovoľníka počas návštevy Svätého otca v Šaštíne, 15. septembra 2021. Predregistrácia dobrovoľníkov prebieha na webovej adrese dobrovolnicipapez.abuba.sk. Ďakujeme, že ste ochotní prispieť k dôstojnému a bezpečnému priebehu Národnej púte s pápežom Františkom.

Koniec platnosti dišpenzu od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách


Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach stratí svoju platnosť 30. júna 2021. Otcovia biskupi povzbudzujú veriacich, aby sa všade tam, kde to podmienky umožňujú, čo najskôr vrátili k osobnej účasti na bohoslužbách. Povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko, a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemická situácia.

Stránka Bratislavskej arcidiecézy na sociálnej sieti Instagram


Bratislavská arcidiecéza spustila stránku na sociálnej sieti Instagram. Tešiť sa môžete na zaujímavý obsah. Viac informácií v liste mediálneho tímu Bratislavskej arcidiecézy a na samotnej stránke na sociálnej sieti.

Rozpis online sv. omší tu.