Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Dostali sme sa do zóny ostražitosti /oranžovej/. V týždni môžu prichádzať všetci /max. 100 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. V nedeľu sme nútení pozvať na sv. omšu o 7:30 hod. len veriacich plne zaočkovaných – vtedy netreba robiť zoznam prítomných a na ostatné sv. omše pozývame všetkých bez rozdielu s obmedzením kapacity a s lístočkom.

  • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer.

  • V stredu 6.10.2021 pozývame rodičov, ktorí by v najbližšom čase chceli dať pokrstiť svoje dieťa na predkrstnú katechézu. Začiatok je o 17:00 hod. na farskom úrade.

  • Vo štvrtok bude o 10:00 hod. sv. omša pre mamičky.

  • Prežívame mariánsky mesiac október. Modlitbu posvätného ruženca začíname každý deň o 18:00 hod., potom nasleduje sv. omša. V nedeľu sa začína od 18.30 hod.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

  • Pozývame na večerné ohlasovanie Evanjelia, ktoré je spojené s následnou modlitbou príhovoru za prítomných a modlitbou chvál. Toto stretnutie s Božou mocou a uzdravujúcim dotykom Ducha Sv. sa bude konať v pondelok a v utorok 11. a 12. októbra po sv.omši o 18:00 pod vedením katolíckeho laického misionára z Floridy p. Toma EDWARDSA

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Pracovná ponuka


Základná umelecká škola sv. Cecílie, ktorá pôsobí v budove Spojenej školy sv. Františka z Assisi hľadá zamestnanca/kyňu s nástupom od pondelka 11.10.2021 na dohodu do 10 hodín týždenne na vodenie detí zo ZŠ do ZUŠ v rámci budovy školy.

Pracovný čas je cca od 12:45 – 17:00. Práca sa vykonáva v utorok, stredu a štvrtok

Bližšie informácie na vyššie uvedených číslach.

Lectio divina


V stredu 6. októbra 2021 o 20.00 hod. sa bude v Katedrále sv. Martina konať ďalšie modlitbové stretnutie spôsobom Lectio divina, ktoré bude viesť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Stretnutie má názov: Boh ma sem poslal... aby ste zostali nažive (Gn 45,5); Utrpenie ako súčasť Božieho plánu (Gn 45,1)

Rozpis online sv. omší tu.