Oznamy

Oznamy 2021

Oznamy

  • Pamätajme, že duchovný dar - odpustky pre zosnulých možno získať podľa dekrétu Apoštolskej penitenciárie počas celého mesiaca november, ak splníme určené podmienky.

  • V pondelok máme s kňazmi nášho dekanátu kňazskú rekolekciu, preto vás zvlášť prosíme o modlitbu za nás.

  • V utorok na sviatok posvätenia Lateránskej baziliky môžeme za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky, ak nábožne navštívime katedrálny chrám a tam sa pomodlíme modlitbu Otče náš a Verím v Boha.

  • Mládež od 14 rokov nahor a dospelých, ktorí chcú naplno žiť kresťanským životom v Duchu Svätom a nehanbia sa nasledovať Ježiša Krista v dnešnom svete, nech sa prihlásia v kancelárii farského úradu k príprave na prijatie sviatosti birmovania.

  • Prosíme vás, aby ste stále dodržiavali všetky podmienky vyhlásené Úradom verejného zdravotníctva SR. Od pondelka sa dostávame do zóny prvého stupňa ohrozenia /červenej/. V týždni môžu prichádzať všetci /max. 50 veriacich/, len je potrebné, aby ste si doma na lístok napísali meno, priezvisko a telefónne číslo a pri vstupe do kostola vhodili lístok do vyznačenej schránky. V nedeľu sme nútení pozvať na sv. omše o 7.30, 9.30 a o 11.00 hod. len veriacich plne zaočkovaných – vtedy môže byť kostol plný, no aj oni musia vyplniť lístok a na večernú sv. omšu pozývame všetkých bez rozdielu s obmedzením kapacity /max. 50 veriacich/ a s lístočkom.

  • Deti, ktoré sa ešte nezapísali k príprave na sväté prijímanie, nech tak urobia čo najskôr v sakristii alebo v kancelárii farského úradu. Zároveň ich pozývame na sv. omšu v utorok večer.

  • Na budúcu nedeľu je 5. svetový deň chorých, ktorý ustanovil pápež František. Celé kresťanské spoločenstvo pozval podať pomocnú ruku chudobným, slabým a tým, ktorých dôstojnosť je pošliapaná. Preto pri tejto príležitosti organizujeme zbierku zimného oblečenia pre ľudí bez domova. Zbierka prebieha od dnes do 15.11.2021. Čisté oblečenie v taške alebo vo vreci môžete priniesť do katechetickej miestnosti. Žiadané sú najmä nohavice, spodné prádlo, topánky, bundy, mikiny, čiapky a šály. Vyzbierané oblečenie odovzdáme centru DePaul. Každý z nás tak môže svojou troškou prispieť k zmierneniu dopadov chudoby vo svete. Vopred srdečná vďaka za vašu štedrosť.

Oznamy Arcidiecézneho biskupského úradu

Zbierka Boj proti hladu


Vincentská rodina na Slovensku organizuje už 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Boj proti hladu, zameranej na pomoc tým najchudobnejším. Zbierka prebieha od 1. 6. 2021 do 30. 4. 2022. Viac informácii je k dispozícii stránke www.bojpotihladu.sk

Svätomartinská zbierka


Na budúcu nedeľu 14. novembra 2021 sa bude pri všetkých sv. omšiach konať tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. V tomto roku ňou podporíme výstavbu domu pre seniorov, ktorí nemajú prostriedky na obnovu svojich domov, ktoré zničilo tornádo na Morave.

Svätomartinské trojdnie


Srdečne pozývame veriacich do Katedrály svätého Martina v Bratislave na slávenie Svätomartinského trojdnia v dňoch 9.-11. novembra 2021. Slávnostné sväté omše budú v utorok 9. novembra o 18.00 hod., v stredu 10. novembra o 18.00 h, vo štvrtok 11. novembra o 18.00 h a v nedeľu 14. novembra o 10.30 h. Sväté omše budú slávené na poďakovanie za Boží dar návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku, osobitne za službu všetkých dobrovoľníkov, liturgických spolupracovníkov na slávení v Šaštíne a všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pripravovali a organizovali stretnutia so Svätým Ocom.

TUMBA


Chceš zažiť dobrodružstvo, zabaviť sa a pritom urobiť aj veľa dobra! Tak TUMBA je práve pre teba! Prihlás sa, súťaž so svojím tímom a vyhraj nezabudnuteľné ceny! Prihlasovanie trvá do 11.11.2021. TUMBA bude prebiehať v dňoch 15.-21.11. v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Tak neváhaj, vstaň a buď svedkom spolu s nami! Viac informácií na www.mladezba.sk

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU I.


Duchovná obnova sa uskutoční 10.-12. decembra 2021 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú sami. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Rodinkova. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi. Obnova sa uskutoční v režime OTP.

Rozpis online sv. omší tu.